Nye hoveder hos Silhorko-Eurowater

SILHORKO-EUROWATER A/S har foretaget følgende nyansættelser: ...

Thorbjørn Skanse Hinge er overgået til SILHORKO's vandværksafdeling..

16.12.2008

CSR.dk

SILHORKO-EUROWATER A/S har foretaget følgende nyansættelser:

Thorbjørn Skanse Hinge, 35 år, er efter seks år med salg og rådgivning til vores industrielle kunder overgået til SILHORKO's vandværksafdeling, hvor han skal arbejde med rådgivning, salg og projektering af løsninger til danske vandværkskunder.Thorbjørn er uddannet maskinmester fra Århus Maskinmester Skole.

Kasper Hvelplund, 25 år, er ansat i salgsafdelingen med salg og rådgivning til industrielle kunder. Kasper er nyuddannet maskinmester fra Århus Maskinmester Skole.

Lars Brøns, 32 år, er ansat i salgsafdelingen med projektsalg til vandværker. Lars er uddannet diplomingeniør fra Ingeniørskolen i Århus og har de seneste fem år arbejdet på Grønland med forskellige opgaver inden for konstruktion, energi og vandforsyning.

Bureau Veritas

Sponseret

Vær på forkant med ISO-revisionerne

Dagrofa aps

Sponseret

Danskernes pant sender millioner til børn i Ukraine

Relateret indhold

Ahlsells interne transport er helt elektrisk

30.10.2026CSR.dk

26.10.2026CSR.dk

God økonomi i cirkulære løsninger i belysning

CSR.dk

Skandalesager kan hænge ved et brand i årevis

CSR.dk

Virksomheder kan nu søge 230 millioner kroner til cirkulære løsninger

CSR.dk

Danmark er til FN's biodiversitetstopmøde uden mål, statusrapport eller minister

Give Steel A/S

Sponseret

Give Steel styrker CO2-dokumentation med projektspecifikke EPD’er

CSR.dk

Fra restprodukt til foder: Arla og Salling Group i nyt pilotprojekt

Bureau Veritas

Sponseret

Vær på forkant med ISO-revisionerne

Klimaskovfonden

Sponseret

Holst Engineering giver en julegave, der vokser år efter år.

Schneider Electric

Sponseret

Vandstress er en forretningsrisiko: Over 1 ud af 3 nordiske industrivirksomheder melder om produktionstab

Hold dig opdateret med CSR.dk

Tilmeld dig nyhedsbrevet og følg med i alt som rører sig indenfor ESG og bæredygtig udvikling Nyhedsbrevet kommer kun to gange ugentligt. Herudover sender vi dig relevante temaer og spændede events.

Se flere temaer

Events

Se alle