CSR Pris
22.08.2018Dansk Erhverv
Sponseret
CSR-konferencen 2018: Hvordan bliver Danmark bedst til bæredygtig business i 2030?
Behovet for bæredygtighed og ansvarlighed har sjældent været større. En varm sommer har gjort global opvarmning håndgribelig for os alle sammen, og med FN’s verdensmål har vi fået et fælles sprog på tværs af sektorer om de udfordringer, vi står overfor. Der er også en udvikling, der rummer nye forretningsmuligheder for Danmark og danske virksomheder. Der er stadig et stykke vej mod 2030 – men uret tikker. Så hvad skal der til for at nå i mål? Vi har inviteret statsministeren og BlackRock til at pege på mulighederne på årets CSR-konference den 10. oktober.
Give Steel A/S
Operationel ESG manager søges hos Give Steel
Brænder du for ansvarlig virksomhedsdrift? Vil du dokumentere bæredygtighed? Og motiveres du af at styrke ESG på tværs af organisationen? – Så får du nu chancen for at arbejde med verdens mest cirkulære byggemateriale og udvikle dig i en ambitiøs virksomhed, hvor ambitionerne er høje, hvor ansvarlighed er en kerneværdi – og ESG er en del af strategien.
Område
Midtjylland
Ansøgningsfrist
Snarest muligt
Dakofa
Fagkonsulent
Dakofa udvider og søger en engageret profil til at bistå virksomhedernes cirkulære omstilling, hvad angår nye krav til emballager.
Område
Hovedstaden
Ansøgningsfrist
25.05.2026
Udgiver
Copyright 2023
