OOhh designer med savsmuld

Med visionen om at designe med omtanke har Lübech Living / OOhh Collection skabt en serie, hvor savsmuld fra overskydende træ bruges som substitut for maling.

Ny Wood'z savsmulds-kollektion..

Eliminér brugen af maling
I bestræbelserne på at eliminere brugen af ​​maling er Lübech Living / OOhh Collection stolte af at introducere vores nye Wood’z kollektion. WOOD’z produkterne er fremstillet af Zero Waste papir som dekoreres med et smukt miks af savsmuld.

Lokalt overskudstræ
Vi anvender overskydende træ og savsmuld fra den lokale møbelindustri på Sri Lanka. Ved et nøje udvalg af savsmuld fra forskellige træsorter har vi skabt de smukkeste farvesammensætninger, og udvalgt vores foretrukne til FW23 sæsonen: Light Wood og Ash.

Spændende nye produkter
Vi introducerer bl.a. et XL sæt, WZX3 XL sættet, med 3 smukke 
større produkter. De to største designs udskiller sig ved at passe til potteplanter og ikke afskårede blomster, som man ellers ville tænke. Det giver dig mange unikke dekorations muligheder.

Serien består desuden af en Pique Fleur vase, som giver mulighed for spændende dekorationer og lader dine blomster stå smukt, men også lysestager, pedistaler og potter.

Se kollektionen af savsmuldsprodukter her.

03.03.2026Lübech Living ApS

Sponseret

Design der skaber ro og nærvær i pårørenderum

18.02.2026Lübech Living ApS

Sponseret

Udendørsdesign i fokus: Mere end blot en sæsontrend

17.02.2026Lübech Living ApS

Sponseret

Ansvarligt interiør skabte ro midt i SS26 messernes travlhed

12.02.2026Lübech Living ApS

Sponseret

Hampton kollektionen: Afslappet luksus møder ansvarligt design

06.02.2026Lübech Living ApS

Sponseret

Når lotusblomster bliver til design: Påskekollektion med ansvarlighed

05.02.2026Lübech Living ApS

Sponseret

Ansvarlig interiørfavorit vender tilbage i ny nuance